Veilingitem De Eester

Origineel lithografisch affiche - Jirì Kolár- 4 Papillons Bleu- 1968

Illustration
Beschrijving

Jirí Kolár
Vlinders in Blauw
kleurlithografie, op zwaar papier
ongesigneerd, afmetingen 78,0 x 67,0 cm
in goede staat, kleine lichte vouw in hoek

Jiri Kolar (1914 - 2002), belangrijk Tjechische kunstenaar, collagist, papierkunstenaar.
Bekend over de hele wereld door zijn collages en experimentele kunst. Tussen 1952 - 1953 gevangen gezet vanwege zijn kritiek op het communistische regime in zijn dichtbundel De lever van Prometheus. Woonde sinds 1980 in Parijs en kreeg in 1984 de Franse nationaliteit. Keerde in 1997 terug naar Tsjechië.
1969 - eerste prijs van de X. Biennal , São Paulo.
1971 - expositie in het Stedelijk Museum te Amsterdam.
1975 - werken gepresenteerd in het Guggenheim Museum, New York

Bieden, minimumprijs € 75,--

Geplaatst op 26 maart 2024, 11:11 uur
Deel dit:

Wil jij dit product?

Deze veiling is gesloten op 7 april 2024, 00:00 uur.
Iedereen bedankt voor het meedoen!

EERDERE BIEDINGEN (1)
Anne Graumans € 75,00 31 mrt 10:26