Aquarel Henri de Haas (te zien bij Achter de Ramen)
huisje boompje beestje
Henri de Haas, zomer 1995
Aquarel op geprinte afbeelding
startbod 100,-
Aanleiding voor deze aquarel was een opdracht aan Henri de Haas en enkele andere kunstenaars om elk een werk te maken dat in grote oplage kon worden geproduceerd (ets, zeefdruk, steendruk, linoleumsnede etc), bij wijze van jubileumgeschenk voor alle medewerkers van Van Gend&Loos. De Haas besloot om letterlijk te laten zien wat de vrachtwagens van VanGend&Loos allemaal wel niet vervoerden en maakte een serie van 125 aquarellen op formaat 10x15 cm. ‘huisje boompje beestje’ is een daarvan. Een keuze van 76 aquarellen verscheen in 1976 in het boekje Aladins schrik / Aladins terrorVenlo 1996, Drukkerij Van Spijk.
Uit de nalatenschap van Henri de Haas (1937-2018)